Navštívte našu predajňu v Banskej Bystrici a získajte zľavu.

Prírodná/BIO/VEGAN kozmetika

Kvalitná prírodná kozmetika vašej pleti dodá zdravie a vitalitu – to všetko vďaka kvalitným zložkám rastlinného pôvodu. Označenie prírodná kozmetika však môžu niesť aj produkty, ktoré obsahujú už len 1% prírodných zložiek. Práve takéto produkty sú často predstavené pod komerčnými značkami ako “nové, prírodné rady”. BIO kozmetika má prísnejšie kritériá, než prírodná kozmetika.

Pri výrobe BIO kozmetiky sa využívajú suroviny, ktoré boli vypestované podľa zásad ekologického poľnohospodárstva (bez využitia herbicídov, pesticídov a umelých hnojív). Prírodná kozmetika vo väčšine prípadov neobsahuje lepok, sulfáty, parabény, ropné deriváty, silikónové oleje, syntetické vône, farbivá, konzervanty a iné škodlivé látky. Avšak, skutočne kvalitná 100 % prírodná kozmetika obsahuje len čisto prírodné zložky s veľkým množstvom vitamínov, hydratačných látok a antioxidantov, ktoré podporujú a stimulujú prirodzené funkcie našej pokožky. Pravá 100%  prírodná kozmetika sa teda vyrába výhradne z prírodných zložiek a rozhodne ich obsahuje značné % objemu.

Vegan kozmetika šetrí nielen životy zvierat. Vegan kozmetika je kozmetika, ktorej zložky ani finálna podoba neboli testované na zvieratách a neobsahuje žiadne živočíšne látky. Šetrí krajinu, pôdu a vodu, ktorá by inak bola vystavená stádam zvierat. Vegan znamená byť šetrný k sebe, ostatným, zvieratám, k Zemi. Vegan kozmetika nesmie napr. obsahovať ani včelí vosk a med, čo môže byť sporné, pretože ide o druhotné živočíšne ingrediencie a ich získavanie nijako neškodí pôvodcom-živočíchom.

Zobrazených 1–35 z 185 výsledkov